За життя серце робить роботу, рівну роботі ескалатора, що піднімає електричку на вершину Евересту. Безперечно, така серйозна робота навряд чи можлива без повноцінного відпочинку органу. Тим часом є стани, пов’язані з підвищеним тиском, за яких серце не відпочиває і повністю не розслаблюється. І це знову ж таки в ситуації, коли орган за одну хвилину перекачує близько 4-5 літрів крові. Про небезпечне відхилення розповіла кардіолог Ольга Бокерія.
Так, сьогодні до лікарів часто звертаються пацієнти з артеріальною гіпертензією. При такому стані як діастолічна дисфункція (є майже у 100% гіпертоніків) насосна функція серця збережена, а іноді навіть підвищена. Відхиленням часто не приділяють належної уваги, адже все працює.
“Як це позначиться на серці? Уявіть собі роботу у три зміни без вихідних та відпустки. Скільки б ви витримали? Людина без відпочинку може прожити 5-7 діб. Серце з діастолічною дисфункцією може зберігати насосну функцію кілька років”, – зазначила Ольга Бокерія.
Якщо орган недостатньо відпочиває, то рано чи пізно це може спричинити серцеву недостатність. Як уточнила кардіолог, серцева недостатність, як наслідок, розвивається у 80% випадків, якщо не проводиться адекватне лікування.
Лікар закликала при періодичному підвищенні тиску не зволікати і якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб не довести до сумних наслідків.
“У нормі у дорослої людини у спокійному стані тиск не повинен перевищувати 120/80 мм рт.ст. незалежно від віку”, – нагадала фахівець, наголосивши, що “самостійно лікуватися не треба”, з кардіопрепаратами це може бути небезпечно.