Лікарка з Британії розкрила три секрети довголіття, які доступні всім

Довголіття – не прерогатива багатих, заявила британська терапевтка Низа Аслам. Вона розповіла, які прості і доступні всім лайфхаки здатні зміцнити здоров’я і продовжити життя.

Нежирна їжа

За словами медика, перша проста хитрість полягає в тому, щоб їсти нежирну молочну їжу, особливо простий йогурт. Вона пояснила: “простий нежирний йогурт багатий кальцієм, який життєво важливий для здоров’я кісток і має низький вміст жиру, а ще однією перевагою є відсутність додаткового цукру”.
Аслам підкреслила, що йогурт також містить здорові бактерії, які допомагають привести в норму роботу кишечника. Вона навела в приклад недавні дослідження, які показують, що регулярне споживання кисломолочних продуктів, таких як йогурт, збільшує популяцію біфідобактерій і лактобактерій і може допомогти зміцнити імунітет.

Фіолетові продукти

Ще одним стимулятором довголіття є вживання в їжу більшої кількості фіолетових рослинних продуктів, заявила терапевт. Наприклад, ягід чорної смородини. “Фіолетові рослини часто забувають або не люблять, але вони є джерелом антиоксидантів”. Відзначається, що мова йде про сполуки, які відіграють ключову роль в захисті організму.

Вітамін D

Крім того, доктор Аслам послалася на дані популяційних досліджень, які показали зв’язок між низьким рівнем вітаміну D і проблемами зі здоров’ям, такими як депресія, остеопороз, серцево-судинні захворювання, гіпертонія, діабет 2 типу і рак.

Спеціалістка розповіла, які продукти можуть заповнити запаси цього вітаміну в організмі. “Лосось-це багате джерело вітаміну D, який потрібен нам усім у більшій кількості”, – повідомила вона.

Терапевт назвала і інші продукти, до складу яких входить вітамін D. серед них:

  • червоне м’ясо;
  • печінка;
  • яєчні жовтки;
  • сардина;
  • скумбрія;
  • оселедець.