Лікування від ВІЛ – зафіксовано перший у світі випадок

Організм носія ВІЛ зміг самостійно перемогти вірус.

У повідомленні йдеться, що дослідники провели дослідження за допомогою нового методу секвенування геному вірусу імунодефіциту людини, щоб виявити місця, де клітини вірусу можуть зберігатися в організмі. Учені досліджували зразки крові 64 носіїв ВІЛ , в організмі яких інфекція не прогресувала. І були вкрай здивовані, коли виявили, що сліди вірусу крові однієї жінки з групи піддослідних повністю зникли.
Геном вірусу не вдалося виявити навіть після того, як вчені перевірили 1,5 мільярда мононуклеарних клітин крові. У повідомленні наголошується, що це може стати першим випадком, коли організм людини самостійно переміг ВІЛ без ліків та операцій. Людиною, яка поборола ВІЛ, виявилася 66-річна мешканка Каліфорнії Лоурін Вілленберг, її захворювання було виявлено у 1992 році. До цього випадку жінка вже брала участь у багатьох дослідженнях, оскільки інфекція у її організмі не розвивалася.

У решти групи піддослідних також відзначалося відсутність прогресу ВІЛ, водночас під час досліджень їх біоматеріалів виявлялися частки вірусу, здатні до розмноження. Вчені вважають, що приклад одужання Лоурін Вілленберг дає надію на одужання навіть тим людям, які отримують антиретровірусну терапію.

До цього моменту було відомо три випадки, коли пацієнти одужували від ВІЛ, отримуючи специфічне лікування. Цього року також було зафіксовано такий випадок. Також повідомляється, що повного знищення ВІЛ в організмі людини лікарям вдавалося досягти лише за допомогою трансплантації стовбурових клітин, забраних у людей із мутацією, що робить організм несприйнятливим до ВІЛ.