Медик назвала вітамін, що захищає від старіння

Правильне харчування – запорука краси, молодості, і, звичайно ж, здоров’я. Лікар-дієтолог Інна Пічугіна розповіла, яким вітаміном потрібно збагачувати організм, якщо хочете уповільнити процеси старіння.

Фахівець зазначила, що особливу увагу потрібно приділити вітаміну К, головною функцією якого є підтримка регуляції згортання крові. Цей елемент також допомагає у лікуванні захворювань крові, таких як мієлодиспластичний синдром. За словами лікаря, дефіцит саме цього вітаміну може призвести до раннього старіння. Річ у тім, що з його нестачі в організмі знижується рівень інтерлейкінів — групи цитокінів, синтезованих переважно лейкоцитами. Це може спровокувати проблеми з імунною системою, у результаті прискоривши старіння всього організму.
Крім того, вітамін покращує роботу нирок та взаємодію кальцій та вітаміну Д, а їх поєднання зміцнює кісткову систему та сполучну тканину. Дієтолог зауважила, що збагатити організм вітаміном К допоможуть такі продукти: капуста, шпинат, броколі, яловича печінка, курка, ківі, авокадо. Точної дози добової норми вітаміну К для людини не існує, але в цілому дієтологи вважають, що 120 мкг на день оптимально підходить для чоловіків, а 90 мкг достатньо для жінок.