Медики назвали ознаки нестачі вітамінів в організмі

Фахівці з Київського центру громадського здоров’я назвали ознаки, якими можна визначити дефіцит вітамінів в організмі. 

На своїй сторінці у Facebok експерти зазначили, що напружений ритм сучасного життя, підвищений рівень стресу та навантажень на психіку, погіршення екологічної ситуації якості питної води, незбалансоване харчування, безконтрольне використання ліків збільшує ризик зіткнутися з нестачею вітамінів як у дорослих, так і дітей. 




За словами медиків, дефіцит вітамінів в організмі може бути причиною зниження працездатності та імунітету, порушення метаболізму, а також виникнення різних патологічних станів.  Фахівці стверджують, що існує три стадії нестачі вітамінів в організмі людини:  На першій стадії дефіцит визначається лабораторними методами, проте може спровокувати порушення метаболічних процесів. На цьому етапі спостерігається зниження опору організму до інфекцій та захворювань, працездатності.

Також часті випадки загострення хронічних хвороб.  Друга  стадія характеризується різким зниженням вітамінних запасів, у результаті відбувається виснаження організму. Фіксується швидка стомлюваність та ще помітніше зниження працездатності організму.  Третій етап – повне вичерпання запасів вітамінів в організмі або авітаміноз.

Проте медики запевняють, що він трапляється вкрай рідко. Фахівці зазначили, що причинами, через які наш організм може відчувати нестачу вітамінів, є їх брак у раціоні, погіршення сприйняття їх організмом через проблеми зі шлунково-кишковим трактом.