Робота головного мозку безпосередньо залежить від якості споживаної нами їжі. Існує низка продуктів, які негативно впливають на наш мозок. Медики рекомендують виключити їх зі свого раціону або значно зменшити їхнє споживання.
Доктор філософії, професор інтегративної біології та фізіології Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Фернандо Гомес-Пінілья якось сказав таку фразу: “Їжа подібна до фармацевтичної сполуки, що впливає на мозок”. І в залежності від того, що ви їсте, це може допомогти або нашкодити вашим когнітивним здібностям. Сьогодні ми розповімо вам про кілька продуктів, які варто виключити.
1. Картопля фрі та інші “смаки”, обсмажені у фритюрі Продукти, обсмажені на частково гідрогенізованій олії, такі як картопля фрі, курячі нагетси, риба в клярі, палички моцарелли та цибульні кільця містять велику кількість трансжирних кислот. Трансжири – це гідрогенізовані рослинні олії, що виробляються, які залишаються твердими при кімнатній температурі і не псуються. Трансжирні кислоти підвищують рівень поганого холестерину та знижують рівень корисного, підвищуючи ризик серцевих захворювань. Дослідження показують, що вони шкідливі для мозку. Дослідники із Каліфорнійського університету у Школі медицини Сан-Дієго також провели тест пам’яті. Результати були опубліковані у PLOS ONE. Виявилося, що молоді люди з найвищим споживанням трансжирів показали найгірші результати у тесті на запам’ятовування слів.
2. Солодке газування Вживання цукоровмісних напоїв може завдати шкоди вашим розумовим здібностям. У них багато рафінованого цукру, такого як кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози. Численні дослідження показують, що вживання продуктів з високим вмістом рафінованого цукру може призвести до погіршення настрою, а в деяких випадках навіть депресії. У зв’язку з цим медики рекомендують якнайрідше вживати солодку газовану воду.
3. Алкоголь Алкоголь негативно впливає практично на всі органи. На роботі мозку він теж позначається дуже погано. У роботі, опублікованій у журналі Alcohol Research — Clinical Reviews, лікарі за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії перевіряли хронічних алкоголіків, які утримувалися від алкоголю протягом п’яти днів. Їм вдалося виявити дефіцит у галузях мозку, що беруть участь у вербальному навчанні, швидкості обробки інформації, увазі та імпульсивності.