Медики розповіли, як знизити ризик появи артриту

Не завжди артрит є наслідком зношування хряща між суглобами, як вважали фахівці раніше. Експерти у галузі здорового харчування з’ясували, що дієта з великою кількістю волокон скорочує ризик розвитку цього хворобливого розладу на 61%.

Вміст достатньої кількості волокон у харчуванні суттєво зменшує ризик артриту, якщо вірити дослідникам. Люди, що одержували максимальну кількість волокон, на 61% рідше стикалися з цим розладом у порівнянні з тими, хто вживав мінімальну кількість харчових волокон. Крім того, вживання великого обсягу волокон допоможе запобігти погіршенню симптомів артриту у тих, хто вже став жертвою цієї хвороби.
Велика кількість волокон міститься в коричневому рисі, картопляній шкірці та інших овочах. Дане відкриття може спростувати теорію про те, що артрит є наслідком простого зношування хряща, який є прокладкою між кістками.

Вважається, що якщо хрящ не може сам полагодити себе, то це і призводить до артриту. Проте вчені з університетів Тафтса, Бостона та Манчестера привели метааналіз двох досліджень за участю понад 5 тисяч осіб. Він показав, що ризик артриту можна суттєво знизити за допомогою правильного харчування, а значить, розвиток цієї хвороби багато в чому залежить від того, що кладе собі людина на тарілку.

Результати дослідження показали, що вживання харчових волокон, що особливо містяться в злакових культурах, знижує ризик розвитку артриту та небезпеку погіршення його симптомів. Якщо ви вже стали жертвою остеоартриту, дуже важливо дотримуватися здорової збалансованої дієти, підтримувати вагу і зберігати фізичну активність.