Медики розповіли, яку незвичайну властивість має паприка

На кухні можна знайти безліч спецій, які не тільки надають стравам незвичайний смак і аромат, але ще й мають масу корисних властивостей. Однією з таких спецій є паприка. Згідно з дослідженням, проведеним британськими вченими, ця приправа має антиракові властивості.

Фахівці розповіли, що регулярне вживання паприки допомагає знизити рівень “поганого” холестерину в крові, що закупорює судини, тим самим покращуючи роботу серцево-судинної системи. Крім того, бета-каротин, лютеїн та зеаксантин, що містяться в паприці, борються з окислювальним стресом, який характеризується порушенням балансу між вільними радикалами та антиоксидантами.
Це може призвести до пошкодження клітин та спровокувати запалення, що збільшує ризик раку. Дослідники з’ясували, що ця приправа добре проявила себе як засіб, що захищає від раку молочної залози. Її споживання жінками допомогло знизити ймовірність захворювання на 25-35%.

Ще відомо, що паприка позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, лікує нервові розлади та допомагає за інших недуг. Нагадаємо, нещодавно експерти розповіли, що кардамон — класична пряність, у якій міститься багато харчових волокон, вітаміни А, В, С, а також калій, фосфор, цинк, залізо та інші мікроелементи, які позитивно впливають на роботу всього організму.