На які хвороби указує стан зубів, пояснила дантист

Досвідчений стоматолог здатний зрозуміти за станом порожнини рота клієнта, від яких хвороб він страждає. Це пов’язано з тим, що зуби і ясна безпосередньо пов’язані з організмом.

Лікар-дантист розповіла, як саме фахівець визначать, якими захворюваннями страждає пацієнт.

“Якщо людина перенесла в дитинстві важке захворювання, наприклад, кір, вона в майбутньому може страждати захворюваннями пародонту, хитанням зубів і так далі. Якщо в організмі людини мало води або утруднено її виведення, це викликає кровоточивість і запалення ясен”, – розповіла медик.
Вона підкреслила, що також стоматолог розуміє, чи є у людини гепатит або ВІЛ-інфекція. Також стан язика може говорити про хвороби шлунково-кишкового тракту, особливо якщо він покритий нальотом або є тріщини. Якщо зуби раптом почали хитатися або навіть випадати – можливо, людина хвора авітамінозом.

Більш того, до кожного зуба “закріплений” свій орган. Наприклад, передні чотири зуби відображають стан сечового міхура, нирок і вух. Ікла показують, що з печінкою і жовчним міхуром пацієнта. Четвертий і п’ятий – за товсту кишку і легені, жердини і сьомі (жувальні) – за шлунок, селезінку і підшлункову залозу. Найдальші зуби в ряду, в тому числі і зуби мудрості, говорять про стан серця і тонкої кишки.