Найбільш корисні продукти для жінок старше 40 років назвала гастроентеролог

При досягненні певного віку у багатьох людей починають частіше і яскравіше проявлятися різні хвороби, тому вкрай важливо стежити за раціоном харчування, щоб не посилювати ситуацію. Гастроентеролог розповіла, які продукти особливо корисні для жінок старше 40 років.

Риба

Чим старше стає людина, тим у великих обсягах вітаміну D він потребує. Риба, особливо жирна, є відмінним джерелом цього елемента, а також Омега-3. З обережністю рибу потрібно їсти тим, у кого є захворювання печінки і підшлункової залози. Найбільше вітаміну D міститься в лососі, тунці, оселедця, Сомі, макрелі, консервованих сардинах.
Білки

Після 40-50 років краще скоротити вживання червоного м’яса (яловичини і свинини) і переходити на біле м’ясо і рибу, які багаті білками. Також корисна куряча або яловича печінка, так як в ній містяться майже всі важливі для нервової і кровотворної систем елементи. Ще один доступне і корисне джерело білка – яйця.

Бобові

Бобові (квасоля, горох, сочевиця і горіхи) допомагають знизити рівень цукру і холестерину в крові, а також нормалізують обмін речовин. Однак людям, у яких є проблеми з шлунково-кишкового тракту потрібно їсти бобові з обережністю.

Кефір і сироватка

Кефір і сироватка містять пробіотики, які підтримують стан мікрофлори в кишечнику. А від неї, в свою чергу, залежить стан всього організму – від імунної системи до головного мозку.

Помідори

Завдяки високому вмісту антиоксидантів, помідори допомагають зберігати еластичність і свіжість шкіри.

Гриби

У грибах міститься велика кількість клітковини, яка важлива для роботи кишечника. Лісові гриби при цьому не рекомендуються тим, у кого є проблеми з шлунково-кишкового тракту, проте печериці походять всім.

Також в список корисних продуктів для тих, кому за 40 років, потрапили:

  • буряк;
  • чорнослив;
  • насіння соняшнику;
  • зелень;
  • авокадо.