Названі овочі, які корисніше їсти приготовленими, ніж сирими

Різні овочі становлять основу раціону багатьох людей. Ось тільки, на думку дієтологів, деякі продукти приносять велику користь після теплової обробки.

Вчені з англійського Інституту досліджень їжі довели, що мікроелементи та вітаміни з варених овочів засвоюються краще. В овочах та фруктах міститься багато вітаміну С, бета-каротину (вітаміну А) та калію. Інші мікроелементи та вітаміни там теж є, але в менших кількостях.




У суспільстві давно існує думка про користь сирих овочів, яка нібито пропадає під час термічної обробки. Проте нещодавно вчені розвіяли цей міф, повідомивши про підвищення рівня корисності деяких овочів у ході приготування. Фахівці склали список овочів, які виявилися набагато кориснішими у приготованому, ніж у сирому вигляді.

Першою шокуючою звісткою для багатьох домогосподарок стало розвінчування міфу про користь сирих помідорів. Однак, як з’ясувалося, помідор набагато корисніший у приготовленому вигляді, тому що в ньому виділяється речовина під назвою ліпокін, який робить овоч червоним. Ліпокін сприяє знищенню вільних радикалів, які викликають рак. Якщо овоч запекти на мангалі, то ця речовина “звільниться”.

Більше того, під час смаження рівень лікопіну піднімається у півтора рази, тоді як під час приготування томатної пасти – у 20 разів. Свіжа морква також поступається корисними якостями відвареної, оскільки при термообробці речовини, що відповідають за поліпшення зору, діють активніше. Баклажани та картопля також корисний приготовані, якщо запекти овочі в духовці, причому зі шкіркою, концентрація в них калію підвищується.

Таким чином, можна і калій видобути, і підшлункову не нашкодити. Адже саме цей елемент корисний м’язам і в першу чергу – серцю. Спаржа та кабачки після теплової обробки також стають кориснішими. Так приготовлена ​​спаржа виділяє ще більше вітаміну А та лікопіну, ніж сира. А кабачки здатні виділити більше фолієвої кислоти і вітаміну А, який позитивно впливає наш зір.

А ось із кольоровою капустою та броколі ситуація протилежна, оскільки якщо їх варити близько 15 хвилин, вони втрачають усі корисні елементи. Лікарі рекомендують готувати ці види капусти трохи більше п’яти хвилин, тоді вони збережуть корисні властивості.