Названі симптоми, які вимагають негайного звернення до лікаря

Ніхто не хоче бути людиною, якій потрібно постійно перебувати на зв’язку з лікарем. Але іноді буває складно розібратися самостійно в деяких симптомах і зрозуміти, наскільки вони серйозні. Медики попереджають, що в деяких випадках краще перестрахуватися і звернутися за професійною допомогою. Лікарі назвали ознаки, при появі яких варто зателефонувати в лікарню.
Плями перед очима

Плями або “мушки” перед очима найчастіше не вказують на щось серйозне, але іноді бувають симптомом великої проблеми із зором. Як правило, час від часу вони можуть з’являтися у будь-якої людини, але насторожити повинна їх регулярність. В першу чергу, це може говорити про відшарування сітківки, її розрив або запалення в оці, розповів офтальмолог JP Maszczak. “Відшарування сітківки, якщо її не діагностувати і не лікувати своєчасно – протягом 24-48 годин – може призвести до повної втрати зору”, – попередив лікар.

Висока температура, яка не збивається

Постійно висока температура може бути викликана будь-яким захворюванням, але, щоб виключити серйозну проблему, краще зателефонувати лікаря. За словами доктора Айоші чими, насторожити повинні інші супутні симптоми, в числі яких кашель, нудота, блювота і головний біль.

Раптовий біль або “туман” в очах

Незрозумілий біль в очах може бути ознакою кон’юнктивіту, який є інфекційним захворюванням і вимагає прийому ліків. Не виключено, що це ознака ускладнення хвороби. Що стосується несподіваного падіння зору, то воно може бути викликане діабетом, високим рівнем холестерину або бути результатом погіршення будь-якого стану. У деяких випадках “туман” в очах вказує на розвиток розсіяного склерозу.

Раптовий і сильний біль в плечі

Він може бути ознакою серцевого нападу, також як і відчуття здавлювання в грудях. Останнє може вказувати на розшарування аорти, тромбоемболію легеневої артерії, аритмію і навіть пневмонію.

Слабкість в одній стороні тіла

Такий симптом говорить про інсульт. У цьому випадку медики радять реагувати вкрай швидко і не відкладати дзвінок лікарю.

Біль в нозі або ступні, яка посилюється вночі

Цей стан вказує на так званий стресовий перелом. Він виникає в результаті втомного руйнування кістки через повторюване навантаження. Якщо продовжити ходити, стан тільки погіршиться. Іноді болі говорять про наявність тромбу, який перешкоджає кровообігу.

Рясне потовиділення

Часто стан з’являється на тлі високої температури, але якщо вона в нормі, то варто зателефонувати лікарю. Вся справа в тому, що таким чином організм реагує на серцевий напад, розшарування аорти і тромбоемболію легеневої артерії.