Названий продукт, який губить судини швидше за ковбасу: Трансжири зашкалюють

Штучно змінені жирні кислоти тваринного походження сьогодні містяться в багатьох популярних продуктах – фастфуді, випічці, соусах, снеках та інше. Тим часом, це ті самі марнотрати, які найшвидше підвищують поганий холестерин в організмі, знижуючи хороший. 

Як зазначила доктор медичних наук, провідний науковий співробітник лабораторії демографії та епідеміології харчування ФДБУН “ФІЦ харчування та біотехнології” Алла Погожева, останні дослідження показали, що головний ворог для серця та судин зовсім не жирне м’ясо чи ковбаса, а випічка з магазину.
“Раніше у всьому звинувачували харчовий тваринний жир. Однак останніми роками в результаті наукових досліджень з’ясувалося: у підвищенні ризику серцевих хвороб винні також трансжири”, – пояснила фахівець.

Як убезпечити себе? Знижують ризик розвитку серцево-судинних недуг – харчові волокна. Вони, надходячи в організм із їжею (овочі та фрукти, бобові, висівки), нормалізують вуглеводний обмін та знижують кількість “поганого” холестерину, зазначила фахівець.

“На відміну від фруктів та овочів, з висівками легко переборщити. Дотримуйтесь добової норми – не більше 35 г харчових волокон на день”, – наголосила вона, уточнивши, що у великій кількості висівки можуть порушувати всмоктування вітамінів.

Крім того, є наукові дані, що доводять, що вживання жирної риби хоча б раз на тиждень знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Для підтримки роботи серця варто включити до раціону невелику кількість, але застосовувати регулярно, нерафіновані рослинні олії. Замість оливкової олії можна звернути увагу на конопляну та лляну олії, раніше порадила кардіолог, кандидат медичних наук Ганна Кореневич.