Названо несподівану причину мігрені у чоловіків

Мігрені – це інтенсивні, виснажливі головні болі. Мігрені можуть починатися в дитинстві або не з’являтися до дорослішання. Як правило, жінки частіше, ніж чоловіки, страждають на мігрень. Сімейна історія є одним із найпоширеніших факторів ризику виникнення мігрені.

Фахівці з Голландії з’ясували, що представників сильної статі, які стикаються із цим неврологічним захворюванням, поєднує один загальний біологічний феномен. Результати досліджень голландських учених виявили несподівану причину появи мігрені у чоловіків. Вчені медичного центру при Лейденському університеті встановили, що причиною частих мігрені є підвищення рівня жіночого гормону – естрогену.
До цього часу цю біологічну особливість пов’язували лише з неврологічними недугами у жінок. Вчені провели експеримент, у якому взяли участь 17 чоловіків із діагнозом “мігрень”. Експерти здивувалися, коли дізналися, що у випробуваних підвищився рівень естрогену у крові. Ніхто з учасників експерименту не приймав гормони.

Результати дослідження показали, що жіночий гормон у чоловіків підвищується при головному болі. Дане відкриття голландців може кардинально змінити наукову думку про природу мігрені, що сформувалася раніше. Нові знання допоможуть створити ефективніші препарати від неврологічного захворювання.