Названо ранню ознаку хвороби Альцгеймера

Вченим з Німеччини, Іспанії, Італії та Бельгії вдалося встановити ранню ознаку хвороби Альцгеймера. Вони з’ясували, що люди, які мають до цього схильність, гірше орієнтуються у просторі.

Кандидат медичних наук, психотерапевт у Центрі лікування неврозів та хвороби Альцгеймера Жибек Жолдасова говорить про те, що в людському мозку є механізм, що дозволяє орієнтуватися у просторі без жодних труднощів. Наприклад, якщо людина опиниться в зовсім темній кімнаті, і їй потрібно буде потрапити в іншу, то вона зможе це зробити, знаючи розташування дверей та речей у будинку.
Але це ще не все: також він має усвідомлювати своє місцезнаходження у цьому самому просторі. А для людини, яка має схильність до хвороби Альцгеймера, з цим можуть виникнути труднощі. Також експертами було проведено одне дослідження, у якому взяли участь понад 200 осіб. Серед них були здорові люди, а також ті, хто мав схильність до хвороби Альцгеймера.

Щоб встановити цю закономірність, вчені попросили добровольців вирішити завдання, пов’язане з навігацією. Після отриманих результатів, вони з’ясували, що ті, хто мав схильність, впоралися з її рішенням у рази гірше. Варто зазначити, що експеримент було проведено кілька разів – результат експерименту був однаковий.