Названо шкідливу для здоров’я рибу

Вчені виявили у деяких сортах риби шкідливий рівень забруднюючих речовин та металів. Основні шкідливі речовини у рибі – дифеніли (ПХД). Заборонені хімікати удосталь перебувають у грунті та воді і у величезних кількостях виявляються у рибі.

Проблема накопичення токсичних сполук стосується диких видів риби, причому риба, вирощена в розплідниках, не токсична. Лікарі наполегливо рекомендують вагітним і жінкам, що годують, обмежити споживання видів риб, які можуть містити ПХД – це лосось, сардини, краби і морський окунь.  
При цьому медики звертають увагу на те, що вживання жирної риби (лосось, тунець, сардини та скумбрія) пов’язане з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань завдяки наявності жирних кислот омега-3. Нагадаємо, що  і дослідження показують, що риба забезпечує безліч поживних речовин, які важливі для розвитку вашої дитини. Більшість експертів погоджуються з тим, що основними поживними речовинами є дві омега-3 жирні кислоти – DHA та EPA – які важко знайти в інших продуктах. 

Ви, ймовірно, чули, що риба містить забруднюючі речовини, такі як ртуть, які можуть завдати шкоди мозку, що розвивається, і нервовій системі дитини. Людське тіло легко поглинає метилртуть, що у рибі. Дослідження показують, що вплив навіть низьких доз метилртуті може впливати на мозок та нервову систему.