Названо спеції, які допоможуть зберегти імунітет

Зміцнити імунну систему можна не лише за допомогою відомих медичних засобів, а й завдяки перевіреним рослинним альтернативам. Існують спеції, які варто додавати до страв не лише для смаку, а й для збереження імунітету на тривалий час.

  • Куркума 

Ця спеція надає стравам насиченого смаку, а ще й яскравого жовтого кольору — і все завдяки куркуміну, який відомий своїм потужним протизапальним з’єднанням. Повідомляється, що за дією воно не поступається ібупрофену, при цьому не має побічних ефектів. Дослідження за участю тварин продемонструвало, що куркумін також здатний пригнічувати ріст грибків та пухлинних клітин. 
  • Імбир 

Відомо, що у прянощі міститься сесквітерпен – речовина, яка може протидіяти розвитку вірусів. Імбир також містить антимікробні сполуки, що допомагають при лікуванні інфекційних захворювань. Крім цього, він відомий своїми антибактеріальними, тонізуючими, а також загоювальними властивостями. 

  • Часник

Ймовірно, найвідомішою спецією імунітету є часник. І хоча він має специфічний запах, фахівці рекомендують не шкодувати його для приготування страв. 12-тижневе дослідження британських учених показало, що ризик захворіти на застуду в учасників, які вживали часник, знизився на 63%.