Названо ТОП-7 правил, які допоможуть уникнути інсульту

Щороку інсульт вражає близько 140 тисяч українців, майже третина з яких помирає першого ж місяця після удару. Ризик інсульту особливо збільшується за літньої спеки, яка зараз знову набирає обертів. Тому що в спеку загущається кров, може підвищитися рівень цукру в крові та виникнути порушення серцевого ритму. А це додатково погіршує роботу судинної системи, розповіла лікар-невролог Тетяна Майкова.
Існує кілька правил, які допоможуть запобігти інсульту.

По-перше, це профілактичні заходи. Ті, кому за 50, повинні не рідше одного разу на рік приходити на профогляд до невропатолога та кардіолога, проходити ЕКГ серця і здавати коагулограму (перевіряти згортання крові), а також стежити за рівнем цукру в крові (2 рази на рік). А люди із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом, які перебувають у зоні ризику, повинні обов’язково проводити профілактичну терапію в період загострень.

По-друге, треба уникати стресів. Тому що до інсульту можуть призвести не лише стрибки тиску, а й недосипи, зловживання кавою та алкоголем, бурхливі емоції, а також літня спека. Всі ці фактори є стресом для центральної нервової системи, яка відповідає за роботу та стан судин.

По-третє, для профілактики загущення крові (і як наслідок – тромбів, які можуть бути причиною порушення мозкового кровообігу) з’їдайте склянку будь-яких ягід або три помідори на день: у їх складі речовини, що містять аспірин, які розріджують кров.

По-четверте, для підтримки оптимальної плинності крові пийте щодня не менше двох літрів рідини (води, трав’яні чаї).

По-п’яте, лягати спати слід до 23.00 (щоб сон мав не тільки потрібну кількість годин, а й якість).

По-шосте, треба більше рухатися. Влаштовуйте щовечірні піші прогулянки у приємному темпі приблизно по 40 хвилин. Вони працюють як кардіостимулятор та знімають нервову напругу. Як наслідок – випереджають спазми судин через стрес.

По-сьоме, не забувайте про правильне харчування, а це – баланс овочів, м’яса, риби, яєць та кисломолочних продуктів. Тоді наш організм матиме сили на боротьбу з різними недугами. Нагадаємо, що інсульт – це порушення мозкового кровообігу, викликане закупоркою та спазмом судин (ішемічний інсульт – більш поширений) або крововиливом у мозок (геморагічний).

Будь-який із видів інсульту небезпечний і може призвести до смерті людини, а пацієнта, який успішно пережив напад, залишити інвалідом. Порушення кровопостачання позбавляє клітини мозку кисню і вони гинуть. З їхньою смертю у людини може погіршитися зір, слух, порушитись здатність говорити і навіть ходити.