Не лише осанка: чим загрожує неправильна поза при роботі за комп’ютером

Ортопед розповіла, як неправильна поза за комп’ютером впливає на мозок.

Звідки береться втома?

Незважаючи на відсутність фізичних навантажень і необхідності багато рухатися впродовж робочого дня, багато офісних працівників почувають себе абсолютно втомленими до вечора. Іноді це пов’язано з великими навантаженнями по роботі, додає приводів для печалі і стресів, які доводиться випробовувати на “бойовому посту”. Проте, як вважає ортопед Олена Пастарнак, у більшості випадків винна сама людина: вона неправильно сидить і на неправильному незручному стільці.
За словами лікаря, проблема може виникати через порушення постачання мозку киснем внаслідок неправильної пози, яку приймає людина за робочим столом.

– Якщо ми довго сидимо і дивимося в монітор, то ми неправильно тримаємо голову. У такому положенні голова нахилена вперед і від цього напружуються м’язи шиї, що викликає порушення кровообігу в шийному відділі і провокує головний біль і погане самопочуття, – відмітила Олена Пастарнак.

Стежте за осанкою!

Займаючи неправильну позу за комп’ютером або робочим столом, людина також посилює і інші проблеми із здоров’ям. В першу чергу, вона отримує округлу спину і звичку сутулитися. В результаті виявляється постійний тиск на грудну клітку, що заважає диханню. Через недостатнє постачання головного мозку кров’ю і киснем офісні працівники часто страждають від хронічної втоми, запаморочень і відчувають сонливість навіть після повноцінного 8-годинного сну.

Як треба правильно сидіти?

Щоб не опинитися в числі колег, які після робочого дня тільки і мріють, щоб полежати і не ворушитися, лікар радить дотримуватися простих правил.

– Стежте за собою: сидячи за комп’ютером, потрібно спину тримати рівно, в природному положенні. Не можна задирати або опускати голову, монітор має бути на рівні очей. Плечі мають бути розслабленими, а лікті лежати під кутом від 90 до 120 градусів. Для підтримки хребта варто поставити стопи ніг на поверхню підлоги, а не класти ногу на ногу, – радить експерт.

Дуже корисним буде усім офісним працівникам хоч би один раз в годину вставати з-за столу і робити нескладну зарядку, походити по сходах вгору-вниз. Рухатися треба не менше хвилини, щоб розім’яти м’язи.