Не тільки здорові суглоби: Названі три причини частіше їсти холодець

Холодець займає особливе місце на святковому столі, але при дотриманні низки умов можна себе їм балувати і частіше – вживання страви пов’язане з певною користю для організму. 

Холодець із яловичини та свинини містить багато вітаміну А. Останній важливий для підтримки зору, імунної системи та синтезу білка, якого у страві також достатньо. У закусці у великій кількості є вітаміни групи В (особливо багато В12 і В3), а також кобальт, калій, магній, натрій, фосфор, залізо. Виразно є причини балувати себе добрим домашнім холодцем, частіше, ніж на Новий рік. По-перше, страва корисна при захворюваннях суглобів та опорно-рухового апарату. По-друге, його вживання пов’язане із підвищенням гемоглобіну. І третій момент – воно сприяє зміцненню імунітету та підтримці зору. До того ж завдяки такому природному колагену в страву не потрібно додавати ніяких загусників.
Але не варто забувати про високу калорійність страви: у холодця зі свинини – близько 350 ккал на 100 г продукту, у яловичого нижче – близько 209 ккал на 100 г. Фахівці рекомендують спробувати приготувати холодець з індички та курки – закуска виходить також корисною.

Наголошується, що холодець не варто їсти тим, хто страждає на захворювання ШКТ, печінки та подагру.