Небезпечні для серця інгредієнти для вечері

Дослідження показало, що у вечірній час краще не вживати продукти з м’яса, яєць, риби і навіть горіхів. Всі вони становлять небезпеку для серцево-судинної системи.

Людство продовжує стикатися зі зростанням кількості серцево-судинних хвороб, що викликано епідеміями ожиріння, діабету, а також неправильним харчуванням.
Західна дієта з великою кількістю висококалорійної жирної і смаженої їжі укупі зі зниженням фізичної активності і скороченням тривалості сну руйнівна для нашого здоров’я.

І ось дослідники з США повідомили, що споживання продуктів харчування з високим вмістом ВСАА (амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами) в кінці дня підвищує ризик захворювань серця.

Провівши масштабний аналіз, дослідники виявили, що якщо годувати мишей їжею, збагаченою BCAA, в кінці їх активного періоду доби, тобто в останні чотири години перед зануренням в сон, то це призводить до швидкого збільшення синтезу і маси серцевого білка, також до зростання розміру кардіоміоцитів.

Все це набагато збільшує ймовірність патологічних змін в роботі серцево-судинної системи, яким можна відносити інфаркти і стенокардію.

Та ж сама дієта в ранковий час не приводила до збільшення серцевої маси і розмірів кардіоміоцитів. Неодноразове вживання збагаченої ВСАА їжі в кінці дня прискорювало і патологічні зміни серця, зменшуючи його скоротливу функцію. Все це призводило до поперечного звуження аорти – вкрай небезпечного ускладнення.