Невелика прибавка ваги після 50 років може збільшити тривалість життя

Згідно з результатами нового дослідження, для людей, що мають нормальну вагу в молодості, але додають трохи в масі з віком, зростають шанси на особливо високу тривалість життя.

Добре відомо, яким злом може бути надмірна вага для здоров’я людей – він збільшує ризик багатьох захворювань і пов’язаної з ними смерті. Але навіть у випадку отрути дозування визначає, чи буде він губити або лікувати.
З надбавкою у вазі діє той же принцип: велика кількість зайвих кілограмів шкодить, а невелике – цілком здатне приносити користь. Про це говорить професор Університету штату Огайо Хуей Чжен. Проведене під його керівництвом дослідження показало: невелика надбавка ваги після 50 років може збільшити людині тривалість життя.

“Вплив ваги на смертність і якість життя досить складне. Воно залежить, крім іншого, від того моменту в житті, в якому починають додаватися кілограми, а також від їх кількості”, – говорить професор Хуей Чжен.

Дані, отримані в його дослідницькому проекті, свідчать: люди, які мали здорову вагу в молодому віці, але дещо збільшили його в зрілості, можуть розраховувати на високу тривалість життя.

Група вчених аналізувала дані людей, які стали учасниками фрамінгемського дослідження серця. Дослідники ставили за мету з’ясувати, як будь-які коливання маси тіла впливали на тривалість життя випробовуваних. Зроблені ними висновки підтвердили, що ожиріння і безконтрольний набір ваги згубні для людського організму. Експерти зафіксували найвищу смертність серед тих випробовуваних, які мали надлишкову вагу в молодому віці (до 31 року) і продовжували стабільно набирати вагу в зрілому віці і з настанням старіння.

У свою чергу, “люди, які не були повними в молодості, а після 50 років обзавелися невеликою надмірною вагою, мали найвищу тривалість життя”, – заявив керівник дослідження.

Професор Чжен підкреслив, що ця надбавка у вазі зберігалася згодом стабільною – тобто, зайвих кілограмів люди більше вже не набирали. Така стабільна невелика повнота, на його думку, може бути головною умовою довголіття.