Невролог пояснив причину головного болю на морозі

При різкому зниженні температури повітря в деяких людей починає боліти голова. Це пояснюється чутливістю рецепторів шкіри, розповів невролог, нейрофізіолог Олександр Будик.

Це реакція організму на температурні показники. По всій шкірі голови розташовуються рецептори, при підвищеній чутливості вони можуть надмірно дратуватися на холоді, тому може виникнути біль голови», – зазначив він у розмові.
Невролог уточнив, що виникнення головного болю на морозі означає наявність «грізної патології». Крім того, він порадив носити шапку на морозі.

При цьому лікар звернув увагу на той факт, що головний біль при низьких температурах повітря може спостерігатися через високе значення артеріального тиску.

«У судин головного мозку своє, особлива регуляція. Поки верхній, систолічний артеріальний тиск не підвищується до 200 мм, системи, які стабілізують кровообіг у головному мозку, працюють адекватно, і нічого з судинами не відбувається, зокрема, на морозі», — пояснив Будик.

Крім цього, за словами невролога, існує особливий вид головного болю через холод у тих людей, які сильно дратують чутливі закінчення в ротовій порожнині.

“Це головний біль, який з’являється при поїданні чогось холодного, наприклад, морозива”, – сказав нейрофізіолог.