Німецький кардіолог Брюк назвав «найбільші помилки» про здоров’я серця

Кава підвищує тиск і шкодить серцю. Медик констатує, що це не так. За словами фахівця, деяке підвищення кров’яного тиску кофеїн може викликати тільки у людей, які не звикли пити каву, але ця реакція триває недовго. Штанів вважає кількість до чотирьох чашок в день нешкідливим навіть для людей з гіпертонією і нагадує: вживання кави знижує ризик розвитку недоумства, діабету.
Червоне вино захищає серце. На думку Херберта Брюка, це одне з найбільших помилок про здоров’я серця. Він підкреслив, що наявні дані свідчать “навіть невелика кількість алкоголю збільшує ризик фібриляції передсердь”.

Атеросклероз-проблема літніх. Це не так. Медик зауважив, що атеросклероз, при якому на стінках судин накопичуються відкладення кальцію і жиру, викликаючи порушення кровообігу і підвищуючи ризики серцевих нападів або інсультів, також може розвиватися в молодому віці. На це впливають генетична схильність, наявний діабет, куріння, ожиріння, малорухливість.

Серце може не витримати сильного стресу. Кардіолог підтверджує: може. За його словами, “якщо в гострій стресовій ситуації організм виділяє надзвичайно велику кількість адреналіну, це може викликати фатальну серцеву аритмію”.

У більшості випадків це відбувається, якщо вже є якісь порушення серцевого здоров’я. У жінок старше 50 років гормони адреналін і кортизол, що виділяються при стресових подіях, можуть сприяти розвитку синдрому розбитого серця з симптомами, що нагадують Серцевий Напад.

Пиття водопровідної води шкодить серцю своєю вапном. Це помилка, каже німецький фахівець. Вапно з питної води не накопичується в організмі. Жорсткі відкладення в судинах, що спостерігаються при атеросклерозі, є не причиною захворювання, а його наслідком. Вапняна вода з крана містить багато кальцію і в цьому плані корисна, допомагаючи організму покрити добову потребу у важливому для здоров’я мінералі.

Чим старша людина, тим слабкіше стає серце. Теж помилка! Кардіолог заявив, що “людина, яка не курить, має нормальний кров’яний тиск і не страждає на діабет, може мати здорове серце навіть у літньому віці або працює краще, ніж у молодих людей з цими факторами ризику».

Аспірин допомагає запобігти серцеві напади та інсульти. Профілактичний ефект ацетилсаліцилової кислоти проти серцевих нападів та інсультів розглядається в кардіології з обережністю, розповів Херберт. Він нагадав, що поточні рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC) не рекомендують низькі дози аспірину для пацієнтів, які не страждають захворюваннями серцево-судинної системи. Тим, у кого вони є, даний препарат можна приймати для запобігання утворенню тромбів.