Нутриціолог назвала необхідні взимку вітаміни

У період зимових холодів можна приймати вітаміни С і D, також необхідно стежити за раціоном харчування та не вживати солодке у великій кількості. Про це розповіла нутриціолог Олена Степанова.

Вона також порадила більше гуляти на свіжому повітрі та зазначила, що призначити дозування вітамінів має фахівець.
«Найголовніше — це виходити на денне світло, щоб краще напрацьовувався гормон сну мелатонін, дихати свіжим повітрям, не забувати про це, незважаючи на те, що холодно і сльота часом», — розповіла Степанова.

Днем раніше лікар-терапевт, імунолог Ірина Ярцева розповіла, що взимку необхідно стежити за хронічними захворюваннями та виконувати низку рекомендацій з метою збереження здоров’я. Як зазначила фахівець, через погоду метеозалежні люди можуть зіткнутися з нездужаннями, і насамперед до групи ризику потрапляють ті, хто має судинні патології.

Також вона додала, що негативно впливає на організм у сильні морози та сухе повітря. Зважаючи на те, що на вулиці стає холодно, приміщення починають сильніше опалювати. В результаті, як уточнила Ярцева, рівень вологості може знизитися нижче 20% при нормі 60%. У зв’язку з цим фахівець порекомендувала користуватися зволожувачем.

Також Ярцева порадила пити більше рідини та обмежити споживання кави, особливо людям похилого віку та тим, хто має судинні захворювання. За словами терапевта, ці заходи дозволять компенсувати перепади тиску.