Нутриціолог назвала токсичні для щитовидної залози продукти

Щитовидна залоза відповідає за вироблення гормонів в організмі, контролює обмін речовин. Порушення роботи цього органу може спричинити різку втрату або набір ваги, втрату чутливості до спеки, тахікардію. Про те, які продукти є токсичними для щитовидної залози, повідомила терапевт, нутриціолог Світлана Горяйнова.

Першим серед небезпечних продуктів вона назвала пшеницю. За її словами, у хлібобулочних виробах міститься велика кількість глютену, тому людям із таким захворюванням, як целіакія, краще відмовитися від пшениці або знизити споживання продуктів із неї.




«Справа в тому, що сьогодні зерна штучно збагачують (Для відповідності нормам ГОСТу та інших статутів). Тому кількість глютену в зернах набагато більша, ніж було раніше. Тож якщо немає можливості скоротити споживання глютена у злакових, необхідно відмовитися від хлібобулочних виробів, віддати перевагу продуктам із твердих сортів пшениці та цільнозерновим виробам», — наводить слова Горяйнової.

Лікарка розповіла, що соя негативно впливає на здатність щитовидної залози поглинати йод, а при дефіциті в організмі цього елемента розвивається гіпотиреоз. Крім того, соя може імітувати наявність естрогену в організмі, це призводить до збільшення маси тіла, появи женоподібності фігури, а також зниження статевої функції у чоловіків.

За словами нутриціолога, доданий цукор шкідливий, оскільки більшість людей вживають його в пристойній кількості, забуваючи при цьому, що він негативно впливає на щитовидну залозу, а також викликає аутоімунні захворювання.

“Якщо функція щитовидної залози і так знижена, то навіть невелика кількість цукру викличе додаткові метаболічні збої”, – уточнила фахівець.

Також Горяйнова попередила, що кофеїн шкідливий для людей, які мають дисфункції щитовидної залози та приймають препарати для лікування, оскільки він здатний знижувати засвоюваність ліків.

Серед корисних для щитовидної залози продуктів лікар перерахувала м’ясо, рибу, цільнозернову випічку, ячну, гречану, вівсяну крупи, овочі, ягоди, горіхи, насіння та олії оливи, авокадо, гхі.

Горяйнова додала, що захворювання щитовидної залози також спричиняють стреси, екологія та токсини.