Рак молочної залози – найчастіше онкологічне захворювання у жінок. Але цей вид раку можна запобігти, знижуючи ризик захворіти, а також виявити пухлину на ранній стадії, коли вона легше піддається лікуванню. Про основні фактори ризику та способи їх запобігання розповів Олександр Петровський.
Рак молочної залози зустрічається частіше, ніж рак легені та рак прямої кишки. У чому ж причини такої широкої поширеності?
“Ризику розвитку раку молочної залози більше схильні люди з надмірною масою тіла, які палять, зловживають алкоголем. Серед значущих факторів ризику – пізні перші пологи, відсутність грудного вигодовування, а також ранній початок менструації, використання гормональних контрацептивів і гормонозамінної терапії в період менопаузи” повідомив Олександр Петровський. Отже, якщо жінка не відкладає надовго народження дітей, не нехтує грудним вигодовуванням, не забирає рано від грудей, – вона, навіть не усвідомлюючи того, захищає себе від раку.
“Але головний фактор ризику – вік. Найчастіше жінки хворіють у віці близько 60-ти. Саме тому онкологи рекомендують усім, хто досяг 40 років, один раз на два роки проходити мамографію”, – радить Олександр Петровський.
Рання діагностика особливо важлива ще й тому, що вчасно виявлений рак грудей у більшості випадків піддається лікуванню та виліковується повністю.
“Мамографію можна пройти в рамках диспансеризації абсолютно безкоштовно. Завдяки такому скринінгу ми можемо виявити рак молочної залози на ранніх стадіях. Імовірність лікування в цьому випадку перевищує 95%”, – зазначив доктор Петровський. – Рак молочної залози – одна з найбільш вивчених пухлин, ми дуже багато знаємо про її біологію, і кожній пацієнтці в залежності від особливостей її пухлини, від її поширеності, підбираємо лікування, яке в переважній більшості випадків дозволяє перемогти хворобу. Понад 70% жінок із діагнозом “рак молочної залози” в нашій країні виліковуються”.