Отоларинголог пояснив, чому небезпечно довго залишати навушники у вухах

Якщо постійно носити навушники, то можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Наприклад, у людини може розвинутися грибковий отит (отомікоз), пояснив лікар-отоларинголог.

Він уточнив, що отомікоз виникає через те, що вухо тривалий час заткнуто навушником. Таке захворювання часто зустрічають у людей, які користуються слуховими апаратами, а також працюють в колл-центрах.
Ще одна проблема може виникнути через контакт навушників з вушною сіркою. За словами лікаря, коли ми затикаємо вухо навушником, то ми часто проштовхуємо сірку вглиб вуха, де вона спресовується і прилипає до барабанної перетинки. В результаті у людини формується щільна сірчана пробка. “Вухо спочатку буде закладено, але незабаром може розвинутися так званий контактний отит”, – додав медик.

А у любителів послухати гучну музику можуть виникнути з часом проблеми зі слухом, оскільки сильно засунутий у вухо навушник знаходиться біля барабанної перетинки.

“Коли ми вставляємо навушник глибше, він починає сильно впливати на внутрішнє вухо. Від цього страждають волоскові слухові клітини, вони просто починають відмирати”, – підкреслив він.

Зайцев дав наступні рекомендації:

  • Не використовувати навушники в громадському транспорті – там занадто шумно.
  • Надягати навушники два рази в день по півгодини, наприклад, на вулиці.
  • Не використовувати їх на максимальній гучності.