Ознаки гормонального дисбалансу в організмі

Ендокринолог Світлана Пілянська розповіла, які симптоми вказують на порушення гормонального балансу.

Перш за все, лікар пояснила, що збої в роботі ендокринної системи людини небезпечні тим, що стають причиною такого захворювання, як цукровий діабет. Не рідкісні випадки, коли проблеми з гормонами списують на косметологічні, що призводить до непоправних наслідків для здоров’я людини.
Ознакою таких порушень є втрата маси тіла при збільшенні апетиту. При цьому симптом супроводжується підвищеною температурою, тремором пальців рук, порушенням сну і тривожністю, збоями в роботі серця, надмірною пітливістю. У цьому випадку проблема полягає в підвищеній функції щитоподібної залози.

Часто про проблеми з щитоподібною залозою може говорити і зворотний симптом – підвищення маси тіла на тлі помірного або зниженого апетиту. У цьому випадку на проблему вказує ще й сухість шкіри, ламкість волосся і його випадання, млявість, зниження тиску і температури. При зниженні функцій органу спостерігається ще захриплість і закрепи.

Крім того, на збої в гормональному балансі вказує надмірний ріст волосся у жінок, порушеннями менструального циклу, а також поява розтяжок темно-червоного кольору в області живота і внутрішньої частини стегон.

У разі проблем з гормоном росту, у людини збільшується обсяг мови і губ, надбрівних дуг, скул, щелепи і ступень.