Ознаки раку легенів, які легко сплутати з чимось менш серйозним

Однією із специфічних ознак раку легенів є кашель, але і його часто плутають з чимось менш серйозним.

Реальність така: у більшості людей, що хворіють даним видом раку, він діагностується тільки на пізніх стадіях, після того, як поширився на інші частини тіла. Ознаки раку легенів, як правило, залишаються без уваги або плутаються з чимось менш серйозним, – попереджають фахівці онкологічного центру Андерсона при Техаському університеті.
Дослідники констатують, що одним з найпоширеніших симптомів раку легенів є кашель, який нерідко асоціюють з менш серйозними поширеними респіраторними нездужаннями. Кашляючи, люди схильні вважати це проявом застуди або бронхіту і не поспішають до лікаря, що затримує постановку точного діагнозу. Експерти підкреслюють, що в разі онкозахворювання кашель не проходить тривалий час і схильний погіршуватися за час свого перебігу.

Також перерахували інші ознаки раку легенів, включаючи ті, які легко сплутати з чимось менш серйозним.

  • Біль у грудях, що посилюється від кашлю або дихання.
  • Біль в руці або плечі.
  • Набряк шиї та обличчя.
  • Розширення кінчиків пальців і нігтьового ложа.

Медики додають, що при поширенні раку на інші частини тіла може виникати оніміння в руках або ногах.

Деякі пацієнти також виявляють, що їх шкіра і очі стають жовтуватими.

Якщо вас турбують якісь з перерахованих ознак, слід негайно звернутися до лікаря. Ризик даного виду раку підвищується, якщо людина курить, працює в умовах шкідливого виробництва, споживає вкрай низьку кількість клітковини, нагадують науковці.