Ознаки того, що ваш біль у колінах є проявом артриту

Хрускіт, клацання і навіть біль у колінах — коли вже час турбуватися про артрит і починати щось робити? Ми зібрали кілька найбільш яскравих симптомів, помітивши які, треба звертатися до лікаря.

Скрип і скрегіт

Якщо виконуючи рухи, ви і оточуючі люди чули скрип, скреготіння та інші подібні звуки, які видають ваші коліна, прийшов час починати турбуватися. Подібні звуки можуть бути ознакою того, що голівки кісток, з яких утворений суглоб, не захищені спеціальною рідиною і між ними виникає тертя. З часом це може призвести до серйозного ушкодження суглоба.
Поступове зростання сили болю

Під час отримання травми коліна або суглоба біль зазвичай є різким і сильним, а от за наявності артриту він поступово посилюється. Спочатку ви можете відчувати його лише вранці або відразу після пробудження, але з часом напади можуть стати більш частими і тривалими. Не чекайте, звертайтеся до лікаря і починайте лікування.

Посилення болю під час активності

Попри те, що за наявності артриту біль може посилюватися під час руху, лікарі радять не обмежувати рух: навпаки, м’які навантаження, такі як плавання або ходьба, можуть допомогти розробити суглоб, поліпшивши циркуляцію суглобової рідини і зменшивши запалення. Тому зверніться до лікаря, якщо відчуваєте біль під час навантаження, але не припиняйте рух.

Набряклі або деформовані коліна

За наявності запального процесу в області суглоба може сформуватися невелика набряклість — через запалення або накопичення рідини. Зазвичай, набряклість не дуже велика, але вона має достатній розмір, щоб її можна було помітити. Звертайте увагу на будь-яку зміну розміру або форми ваших колін і обов’язково звертайтесь до лікаря за перших ознак їх деформування.

Біль під час вологої погоди

Артрит і правда може бути своєрідним барометром: близько 70 % пацієнтів з артритом, які брали участь у тематичному дослідженні, відзначили, що відчували посилення больових відчуттів під час вологої і дощової погоди. Дослідники поки ще не визначили зв’язок між цими явищами, але підтверджують: біль у колінах, що посилюється напередодні або під час дощу, може бути симптомом артриту, що розвивається.