Пити чи не пити воду під час їжі: думка дієтолога

Про те, чи можна пити воду під час їди, безліч людей сперечаються, так і не знаходячи правильної відповіді. Дієтолог Алла Манайкіна вирішила розвінчати всі популярні міфи про це.

Безліч хімічних реакцій, які відбуваються при вживанні їжі, потребують води. Тому що з неї складається слина та шлунковий сік. Тобто, маючи базові уявлення про фізіологію людини, можна спростувати цей міф, запевняє дієтолог.  А щоб довести наступний аргумент, необхідно трохи розбиратися, як функціонує шлунок.
Його поділяють на проксимальний відділ (функція зберігання їжі) та дистальний відділ (функція перемішування та переробки). І коли їжа потрапляє в організм, тверді її компоненти розташовуються шарами, а за допомогою рідини та шлункового соку вони надходять у дистальний відділ шлунка. 

Під час їди вода ніяк не впливає на кислотність і роботу ферментів у шлунковому соку. У разі правильної роботи шлунок може самостійно регулювати концентрацію шлункового соку в організмі.  Дієтолог каже, що можна пити воду і під час їжі, і перед, і після.

Головне, не переборщити з цим, щоб рідина встигала йти зі шлунка. Тому якщо ви звикли запивати трапезу склянкою води, немає явних причин відмовитися від цього.