Погляньте на свої нігті: лікарі назвали ознаки діабету

Діабет вже давно став одним з головних захворювань у всьому світі. Однак мало хто знає, що близько третини людей можуть страждати переддіабетом, не знаючи про цей стан. Часом зрозуміти, що з організмом щось не так можна, глянувши на свої нігті. Ось чотири ознаки, при наявності яких варто звернутися до лікаря.

“Рум’янець” на нігтях
Доктор Елізабет Салада зазначає, що багато поширених захворювань можуть негативно позначатися на зовнішньому вигляді нігтів, але далеко не всі фахівці звертають на них увагу під час планового огляду. Салада зазначає, що здорові нігті, як правило, рожеві і плоскі. Однак поява легкого “рум’янцю” біля основи може бути ознакою діабету.

Жовтий колір і ламкість

Жовтий колір нігтів в поєднанні з їх ламкістю може говорити про наявність діабету. Вся справа в тому, що захворювання підвищує ризик розвитку грибкової інфекції. Часто жовтий колір нігтів – результат розщеплення цукру і його впливу на колаген.

Лінії на нігті

У міру того, як ви стаєте старше, можуть природним чином з’явитися вертикальні гребені на нігтях рук або ніг. Однак розташування їх по горизонталі може бути результатом діабету 2 типу. Ці характерні виступи можуть бути викликані неконтрольованим рівнем цукру в крові, підкреслюють фахівці. Цей симптом може також говорити про проблеми з щитовидною залозою.

Нігті стали коротшими

Короткі нігті можуть бути результатом ламкості або вашого прагнення підтримувати їх в такому стані. Але раптове укорочення може говорити про серйозну проблему. За даними, в рідкісних випадках пошкодження нервів в результаті діабету може викликати затримку росту нігтів.