Популярний овоч виявився небезпечним при високому тиску

Багато людей страждають на гіпертонію (підвищений тиск), тому вони повинні ретельно стежити за своїм раціоном харчування та фізичною активністю. Виявилося, що картопля — улюблений овоч, може викликати стрибки тиску, тому зловживати ним не варто.

Вчені з Гарвардської медичної школи провели дослідження, в якому взяло участь понад 185 тисяч осіб, в їхньому раціоні харчування була картопля (варена, смажена, фрі та картопляне пюре). Після вивчення їх показників здоров’я експерти дійшли висновку, що в учасників, які на тиждень з’їдають 4 і більше порції картоплі, ризик підвищеного тиску був на 11% вищим, ніж у решти. 
Дослідники зазначили, що вся справа у крохмалі, який міститься у картоплі. Цей овоч має високий глікемічний індекс, а крохмалисті вуглеводи швидко перетворюються на цукор організмі, викликаючи різке підвищення рівня глюкози у крові. Хоча точний механізм впливу картоплі на артеріальний тиск поки що не вивчений. Разом з цим експерти підкреслили, що боротися з підвищеним тиском допоможе буряк.

У ній багато вітамінів, корисних речовин та харчових нітратів, які наводять показники тиску в норму.  Нагадаємо, вчені стверджують, що ефективно боротися з гіпертонією (підвищеним тиском) допомагає гарбузове масло . Достатньо приймати його по одній столовій ложці щодня протягом місяця. Але перед цим варто порадитися з фахівцем.