Правила корисного сніданку: що їсти, коли і навіщо

Будь день слід починати з поживної їжі, тому сніданку необхідно приділити увагу, навіть якщо часу залишилося небагато. Краще знехтувати чимось іншим. Однак не всі знають, що є певні правила прийому їжі вранці, які допоможуть не нашкодити здоров’ю і залишатися енергійним протягом дня

Чому важливий сніданок

За даними дієтологів, близько 25-30% калорій від добової норми має припадати саме на сніданок. Це, можна сказати, паливо, яким ми заряджаємося на початку дня.
У який час краще снідати

Тут, звичайно, все залежить від графіка і режиму дня. Ідеально ввести в звичку снідати приблизно через 20 хвилин після пробудження, перед цим зробивши зарядку. Багатьом складно їсти вранці, проте з цим необхідно боротися. Через два тижні організм звикне і буде сам просити ранкового “підживлення”.

П’ять корисних продуктів для сніданку

Каші на воді або молоці, але без цукру. Оптимальні варіанти – гречка, вівсянка, перловка, пшоняна крупа. У кашах містяться корисні для здоров’я речовини, які швидко і надовго насичують організм.

Яйця і страви з них – наприклад, омлет або яєчня. Багаті білком, вітамінами і мінералами.

Мюслі. Найкраще приготувати власний продукт – запекти в духовці вівсяні пластівці, додати до них сухофрукти, цукати, горіхи, можна трохи меду. До магазинних слід ставитися з обережністю, так як в них часто багато цукру.

Цільнозерновий хліб. З такою основою можна навіть не відмовляти собі у вживанні бутербродів, наприклад, з сиром або червоною малосольною рибою – тільки без майонезу та інших соусів.

Молочна продукція. Містить безліч поживних елементів.