Прийом вітамінів виявився марним для профілактики раку і хвороб серця

Цільова група профілактичних служб США (USPSTF) дійшла висновку, що в даний час даних недостатньо для визначення користі і шкоди більшості окремих або парних і полівітамінних добавок, але рекомендує не використовувати бета-каротин і вітамін E для профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ) і раку. Ці висновки складають основу проекту рекомендації, опублікованого 4 травня.
Елізабет а. О’коннор, доктор філософії, з науково-практичного центру Kaiser Permanente в Портленді, штат Орегон, і її колеги вивчили користь і шкоду вітамінів і мінералів для профілактики серцево-судинних захворювань і раку серед здорових дорослих. Були включені дані з 78 досліджень з 694 084 учасниками.

Дослідники виявили, що в порівнянні з плацебо вітамін D з кальцієм або без нього був пов’язаний з меншим ризиком для смертності від усіх причин і смертності від раку.

Бета-каротин, з вітаміном А або без нього, був пов’язаний з підвищеним ризиком серцево-судинної смертності та раку легенів. Ясні дані свідчать про те, що вітамін Е не робить позитивного впливу на смертність від усіх причин, серцево-судинні захворювання і рак. Мультивітаміни, вітамін А, вітамін С, кальцій і селен також не впливали на загальну смертність, серцево-судинні захворювання або раку.

Виходячи з цих висновків, USPSTF не рекомендує використовувати добавки бета-каротину або вітаміну E для профілактики серцево-судинних захворювань або раку. Що стосується інших полівітамінних добавок, а також одинарних або парних харчових добавок, наявних даних недостатньо для оцінки балансу користі і шкоди від використання для профілактики серцево-судинних захворювань або раку.

Проект заяви з рекомендацією та огляд доказів були опубліковані для громадського обговорення.