Про що може говорити сильна денна сонливість?

Однією з небезпечних причин сильної денної сонливості, яка спостерігається у людини є сонне апное, що означає припинення нормального дихання, коли вона спить вночі.

Сильна денна сонливість може говорити не тільки про те, що людина провела безсонну ніч, хоча саме недосип є її найбільш типовим поясненням. За словами сомнолога, нерідко подібний стан буває спровоковано сонним апное – синдромом, що характеризується зупинками дихання уві сні і гучним хропінням.
Черкасова пояснила, що такі зупинки під час нічного сну можуть відбуватися у багатьох, але в нормі їх кількість не повинна перевищувати п’яти за ніч. Якщо є апное, вони значно частішають, що несприятливо позначається на стані головного мозку, оскільки в такі моменти припиняється його постачання киснем. З цієї причини даний синдром вважається одним з факторів розвитку деменції.

Під час зупинок дихання, пояснила медикиня, “відбувається мікропробудження мозку, який намагається привести в дію дихальні м’язи, – в результаті порушується структура сну і з’являється денна сонливість”.

Крім того, сильна денна сонливість може говорити про проблеми з щитовидною залозою.