Про що сигналізує хрускіт та клацання у суглобах

Багатьох людей турбує хрускіт чи легкі клацання, які виникають при згинанні чи розтягуванні суглоба. Наскільки це небезпечно і які проблеми може вказувати цей симптом? На це запитання відповіла лікарка Олена Штильова.

Фахівець розповіла, що рухи суглобів, як правило, безшумні. І причини, через які вони “заявляють” про себе, можуть бути зовсім різними. Насамперед, хрускіт може виникнути через надмірні фізичні навантаження, тому що під час інтенсивних тренувань суглоби зношуються. Крім цього, неприємний хрускіт і клацання можуть свідчити про ревматичні захворювання: артрит (запальне захворювання суглобів) або артроз (знос хрящової тканини).
В результаті виникають больові відчуття та набряклість. Подібний симптом може виникнути через зневоднення організму, а також нестачу вітамінів та мінералів. У таких випадках необхідно контролювати свій водний баланс і збагатити раціон овочами та фруктами.  Якщо хрускіт і клацання почали проявлятися після перенесеного простудного захворювання, плюс до всього, з’явилися болючі відчуття, тоді варто звернутися до лікаря.