Мабуть, кожній людині знайоме відчуття сухості очей. В цей час хочеться потерти їх, щоб позбавитись його. Але не варто поспішати: цим можна погіршити стан очей. По-перше, корисно дізнатись, що таке синдром сухого ока, як його позбутись, які запобіжні заходи можуть його попередити. Матеріал взятий з сайту https://thealozduo.com.ua/uk/
Визначення синдрому сухого ока та його симптоми
Це – тривале порушення якості складу слізної плівки, внаслідок чого сльоза швидко випаровується та гірше виконує природну функцію — захист очей від пересихання, пилу, інфекцій.
Симптоми легко впізнати самостійно:
- сухість очей;
- відчуття піску в очах;
- свербіж;
- почервоніння;
- чутливість до світла.
Якщо регулярно відчувається два чи більше симптоми, можна стверджувати, що у вас синдром сухого ока.
Чому з’являється синдром сухого ока?
На його появу може вплинути кілька факторів. В групі ризику знаходяться люди, які перенесли хірургічне втручання на очах, мають розлади роботи ендокринної системи, порушення роботи нирок. Але здебільшого до синдрому сухого ока призводять негативні зовнішні фактори.
- Взимку та влітку повітря дуже сухе. Через це сльоза швидко випаровується, відчувається сухість.
- Так само очі страждають в приміщеннях, де працюють обігрівачі, кондиціонери, вентилятори, центральне опалення.
- Робота за комп’ютером, будь-яка інша, яка вимагає концентрувати погляд на дрібних предметах, примушує рідше моргати. Отже, очі не отримують досить змащення, пересихають.
- Тривале перебування на вітру, під сонцем, на морозі.
- Неправильне харчування, порушення питного режиму.
Чим загрожує синдром сухого ока?
Виділять три стадії захворювання: легку, середню, тяжку. На ранніх етапах недостатня кількість сліз призводить до порушення кон’юнктиви, з’являється запалення. Далі починає страждати роговиця ока, після цього починає погіршуватись зір, розвивається короткозорість.
Саме тому в жодному разі не можна ігнорувати перші симптоми. Навіть якщо ви впевнені, що маєте добрий зір, варто запланувати візит до офтальмолога. Він допоможе з’ясувати причини сухості, підбере правильне, відповідне саме вам, лікування.
Профілактика синдрому сухого ока
Краще проблему попередити, ніж її лікувати. Якщо дотримуватись простих правил, можна не турбуватись про сухість очей.
- Важливий запобіжний захід — зволоження повітря. Вдома, та за можливості на роботі, користуйтесь зволожувачами повітря. Особливо, якщо в приміщенні працюють кондиціонери, обігрівачі. Як альтернативу зволожувачам, можна поруч ставити чашку або банку з водою, повісити вологий рушник.
- Стежте за раціоном. Він має бути багатим на Омега 3, вітаміни, мінерали. Достатня кількість корисних продуктів щодня сприяють кровообігу в дрібних судинах, позитивно впливає на склад слізної плівки, запобігає розвитку багатьох захворювань очей.
- Користуйтесь зволожувальними краплями для очей. Їх має підібрати лікар. Краще, якщо в складі вони матимуть гіалуронову кислоту. Це допоможе швидко позбутись неприємних симптомів, відновити слізну плівку. Корисно мати їх під рукою, якщо працюєте за комп’ютером або перебуваєте в сухому приміщенні.
- Дотримуйтесь питного режиму. Пийте більше чистої води, обмежте споживання солодких та газованих напоїв. Рекомендовано вживати протягом дня не менше семи склянок води.
Висновки
Синдром сухого ока — захворювання, яке в певних випадках вимагає лікування під наглядом лікаря. Важливо вживати запобіжних заходів, щоб не припустити його появлення, користуватись зволожувальними краплями з гіалуроновою кислотою.