Професор назвав найгірший продукт для печінки: Губить і без алкоголю

Як відомо, гублять печінку не лише шкідливі звички, неправильне харчування та токсичні препарати. Людина може бути цілком упевненою в тому, що веде здоровий спосіб життя, але при цьому завдаватиме собі серйозної шкоди. Так, часте вживання солодкого соку (фрешу) підвищує ризик розвитку неалкогольного жирового гепатозу у п’ять разів, попередив токсиколог, професор, Академік ЄАН (м. Ганновер, Німеччина); член-кор. РАЄН, член-кор. Міжнародної Академії Авторів наукових винаходів та відкриттів Михайло Кутушов.
Крім того, такий продукт збільшує ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань. 

“Для печінки становить небезпеку фруктоза, яка міститься в соках. При цьому в соках мало клітковини. При вживанні невеликої кількості свіжих фруктів небезпеки для печінки немає – клітковина допомагає уповільнити процес всмоктування фруктози”, – зазначив професор, пояснюючи чому, вибираючи між цільними плідами. і свіжим соком, варто віддати перевагу першим.

Також шкодить організму регулярне вживання їжі з великою кількістю насичених жирів, раніше попередила дієтолог Анхела Морено. Крім того, для нормального функціонування печінки важливо максимально скоротити у раціоні вуглеводи з високим глікемічним індексом. Особливо це стосується солодких напоїв із фруктозою, у тому числі енергетиків.