Психолог пояснив небезпеку роботи в нічний час

Нестача сну в нічний час викликає підвищену збудливість, тривогу, депресію, перепади настрою та падіння працездатності, а також низку інших проблем зі здоров’ям. Про це розповів бізнес-психолог та клінічний психолог Станіслав Самбурський.

Він нагадав, що вночі організм відпочиває, виробляється безліч активних речовин і гормонів, які регулюють ендокринну, серцево-судинну системи. Порушення нічного сну в результаті підвищує ризик розвитку гіпертонії та цукрового діабету, зазначив лікар.
При правильному режимі перед сном у людини активізується парасимпатична нервова система, яка відповідає за повноцінний відпочинок, засвоєння поживних речовин, відновлення тканин та клітин, сказав він.

Якщо працювати вночі, це фізіологічний порядок порушується, при цьому відбувається активація протилежних сторін вегетативної нервової системи. В результаті починаються стрибки артеріального тиску, що може призвести до інсульту та інфаркту».

Крім того, робота вночі провокує дисбаланс дофаміну, серотоніну та норадреналіну в головному мозку, що призводить до депресії та тривози, а також зниження уваги та засвоєння інформації. У результаті в людини розвивається безсоння, яке супроводжується тривогою. Це у свою чергу загрожує ожирінням та підвищенням рівня холестерину в крові.

«Робота в нічний час збільшує ризик розвитку раку. Причина криється у тому ж порушенні рівня мелатоніну, який є природним антиоксидантом і відіграє важливу роль у стримуванні неконтрольованого зростання клітин», – додав експерт.

Він нагадав, що вчені також встановили зв’язок між нічною роботою та розвитком серцево-судинних захворювань.