Психотерапевт розповів про ризик формування залежності від новин

Сучасна людина перебуває у достатку інформації, яка найчастіше несе емоційне стресове навантаження. У результаті людина може бути «занепокоєна» інформаційним простором, стати тривожною, отримати проблеми зі сном. Про це у розмові попередив кандидат медичних наук та сімейний психотерапевт Артем Толоконін.

«Практично у кожної людини зараз є мобільний телефон із соціальними мережами та стрічками новин з величезною кількістю непотрібної інформації. І ви ніяк не можете впливати на цей величезний інформаційний потік, але він впливає на вас», – наголосив фахівець.
За його словами, будь-яка інформація несе у собі емоційний «заряд». Події, що відбулися в економіці, політиці, житті інших людей, особливо трагічні та страшні новини — все це призводить до емоційного навантаження.

Якщо 50 років тому людина один раз на кілька днів читала газету новин і була повністю занурена у власне життя, то сучасна людина занурена в інформаційні потоки, які формують лише її уявлення про реальність, але не саму реальність, зазначив психотерапевт.

Він зазначив, що регулярні екскурси до інформаційного простору призводять до залежності від нього.

«Ми починаємо витрачати на читання новин величезну кількість часу, постійно оновлюючи стрічку, щогодини перевіряючи ще раз біржу, читаючи новостворені новини, які на 99% зараз до нас ніяк не відносяться. Ми стаємо поневолені цією інформацією і починаємо жити чиїмось іншим життям, забуваючи про своє», — заявив Толоконін.

Людям, які схильні до інформаційного стресу — відчувають тривогу і мають проблеми зі сном, — психотерапевт порадив обмежити споживання контенту, встановивши ліміт споживання зовнішньої інформації.

Крім того, впоратися з сильним інформаційним навантаженням допоможе інформаційний детокс. Для цього слід кілька тижнів не заходити до соціальних мереж, обмежити перегляд новин, а в ідеалі перестати брати в руки смартфон без необхідності комусь зателефонувати.

«Повірте, світ не впаде від того, що ви не знатимете, що і де сталося. Але ви точно станете спокійнішим, зверніть увагу на себе, свої інтереси, цілі та особисте щастя», – додав Толоконін.