П’ять типів неприємного запаху з рота: що вони можуть говорити про здоров’я?

Хронічний неприємний запах з рота найчастіше пояснюється проблемами з сухістю, в інших випадках це може сигналізувати про те, що з організмом щось не так.

За словами лікаря стоматолога і бактеріолога з California Breath Clinics (США) Гарольда Каца, аж ніяк не погана гігієна порожнини рота є найпоширенішою причиною неприємного запаху з рота. Найчастіше ця проблема говорить про сухість у роті: коли не вистачає вологи, бактерії, що живуть в ньому, процвітають.
“Коли ви спите вночі, слиновиділення практично відсутнє. Це викликає сухість і характерний ранковий «аромат». Але якщо ранкове дихання-єдина проблема, насправді у вас немає проблеми. У багатьох людей сухість у роті і супроводжуючий її неприємний запах зберігаються весь день”, – зазначив лікар.

В інтерв’ю фахівець повідомив, що в деяких випадках хронічний неприємний запах з рота може говорити про проблеми зі здоров’ям. При цьому стоматологи розрізняють його різні типи.

Запах нафталіну. Такий ефект може викликатися алергією, постназальной рідиною або інфекцією носових пазух. Лікар пояснив, що коли людина страждає хронічними проблемами з носовими пазухами, бактерії в роті можуть перетворювати білки слизу в з’єднання, зване скатол. В результаті дихання стає неприємним.

Фруктовий. Солодкий, фруктовий запах з рота може говорити про можливий діабет, коли організм починає спалювати для отримання енергії не глюкозу, а жир. Побічним продуктом цього процесу є кетони, вони і надають запаху специфічний відтінок.

Кисле молоко. Такий запах з рота може вказувати на те, що організм не розщеплює білок в молочних молекулах належним чином – тобто, у людини є непереносимість лактози. Інші її симптоми: діарея, судоми, гази.

Брудна пелюшка. Цей тип запаху може вказувати на камінь в мигдалинах. В їх складках здатні застрягти бактерії і сміття, утворивши частинки, які здатні видавати справжній сморід.

Пахне чимось гниючим. Коли неприємний запах з рота змінюється, набуває ноти гниття, це може бути небезпечним знаком, говорить Гарольд Кац. Таке дихання виникає в зв’язку із захворюванням легенів і може бути ознакою різних проблем, від інфекції (наприклад, пневмонії) до раку.