Рак кишечника: лікар назвала 4 симптоми, коли потрібно звернутися до лікаря

Лікар Мелісса Конрад Стоплер виділила симптоми раку кишечника, коли пухлина зростає та збільшується у розмірах. Одна з «найтиповіших» ознак можна помітити в унітазі.
Лікар Стоплер попередила, що «вузькі або тонкі як олівець» фекалії можуть бути застережливою ознакою раку.

Також корисно звернути увагу на колір фекалій, оскільки він може бути дуже показовим. Наприклад, яскраво-червоний або дуже темний стілець може бути ознакою внутрішньої кровотечі – можливого індикатора раку кишечника.

ЩО ТАКЕ КИШКІВНИК?

Доктор Стоплер вказав як на форму і колір, а й те, наскільки регулярно випорожнення.

«Стійка зміна звичок кишечника», яка може включати напади діареї та запору, може бути спричинена раковою пухлиною. Це може супроводжуватися або не супроводжуватися постійним болем або дискомфортом у животі, схожими на спазми чи здуття живота.

Навіть після випорожнення кишечника людині з раком кишечника може здаватися, що кишечник випорожнено не повністю. Це може бути пов’язано з тим, що хворий починає відчувати пухлину.

Крім туалетних ознак раку кишечника, хвороба також може призвести до незрозумілої втрати ваги, стомлюваності та почуття слабкості.

Якщо ви помітили у себе якісь із перерахованих вище симптомів, доктор Стоплер настійно рекомендує повідомити про них свого лікаря.

Можливо, це не рак кишківника, оскільки ці симптоми також можуть вказувати на:

  • Язвений коліт
  • Синдром роздратованого кишечника
  • Хвороба Крона