Рослинні дієти покращують здоров’я серця і роботу мозку

Що робити, якщо б ви могли покращити здоров’я серця та роботу мозку, змінивши свій раціон? Дослідники Медичної школи Бостонського університету виявили, що, вживаючи більше рослинної їжі, такої як ягоди і зелені листові овочі, при обмеженні споживання продуктів з високим вмістом насичених жирів і продуктів тваринного походження, Ви можете уповільнити розвиток серцевої недостатності (HF) і, в кінцевому підсумку, знизити ризик когнітивного спаду і деменції.
Серцева недостатність (СН) вражає понад 6,5 мільйонів дорослих у США. Крім згубного впливу на кілька систем органів, наявність серцевої недостатності пов’язано з більш високим ризиком зниження когнітивних функцій і деменції. Точно так само зміни в структурі і функції серця (ремоделювання серця), які передують появі серцевої недостатності, пов’язані з поганою когнітивною функцією і здоров’ям мозку.

Прийом дієт, таких як середземноморська дієта (MIND) та дієтичні підходи до зупинки гіпертонії (DASH), які характеризуються високим споживанням рослинної їжі, є одними з рекомендацій щодо способу життя для запобігання припливів. Однак до цих пір незрозуміло, чи дієта пом’якшує, в якій акцент робиться на продукти, які, як вважається, сприяють підтримці нейрокогнітивного здоров’я, зміни в структурі і функціях серця (ремоделювання серця).

Дослідники виявили, що дієта MIND, яка підкреслює споживання ягід і зеленолістних овочів, обмежуючи споживання продуктів з високим вмістом насичених жирів і продуктів тваринного походження, позитивно впливає на функцію лівого шлуночка серця, яка відповідає за перекачування насиченої киснем крові по всьому тілу.

Вчені оцінили дієтичні та ехокардіографічні дані 2512 учасників Framingham Heart Study( Offspring Cohort), порівняли їх оцінку дієти MIND з показниками серцевої структури і функції і відзначили, що дієта, в якій упор робиться на продукти, які, як вважається, сприяють підтримці нейрокогнітивного здоров’я. також пом’якшує ремоделювання серця.

Хоча Ксантакіс визнає, що дотримання здорової дієти не завжди може бути легким або відповідати сьогоднішньому напруженому графіку, люди повинні докладати узгоджених зусиль, щоб дотримуватися здорового харчування, щоб знизити ризик захворювань і домогтися кращої якості життя.