Що буде з організмом, якщо їсти надто багато яєць

Курячі яйця – один із найпопулярніших продуктів на нашому столі, але з ним пов’язано безліч різних міфів. Експерти розібралися, яким із них можна вірити, а яким ні.

  • Від яєць можна одужати

Дієтологи кажуть, навряд чи у наборі зайвої ваги можна звинувачувати продукт, калорійність якого становить 155 ккал. Так, жирів у жовтку багато, але в них і вся користь. У жовтку курячого яйця містяться вітаміни, каротини, антиоксиданти та інші корисні речовини. 
  • Яйця збільшують вміст холестерину в крові

Вчені вважають це твердження не зовсім вірним. У яйцях дійсно є холестерин (близько 213 мг), тому на день рекомендується вживати трохи більше 3-4 одиниць. Але пізніше дослідники з’ясували, що холестерин, що входить до складу препарату, не впливає на ризик інфарктів та інсультів. 

  • Яйця викликають запалення

Це дійсно так. Різке підвищення рівня насичених жирів в організмі може призвести до виникнення запальних процесів. Пам’ятайте про почуття міри!

  • Яйця викликають нудоту

Так, безмірне вживання курячих яєць може призвести до нудоти та розладів шлунково-кишкового тракту, особливо у людей із чутливим кишечником та слабкою травною системою. 

  • Яйця шкідливі для нирок

В одному яйці міститься в середньому 6-7 г білка. Якщо у вас раніше були проблеми із нирками, варто уникати зловживання протеїнами – щоб вивести їх метаболіти, ниркам доводиться працювати з подвоєною силою. Втім, для здорових людей таких обмежень немає. Фахівці на сьогоднішній день так і не визначились із денною/тижневою нормою споживання яєць.

Все залежить від індивідуальних показників здоров’я, режиму харчування та способу життя загалом. Більшість вчених вважають два яйця на день безпечною нормою для дорослої здорової людини.