Шуми в кишечнику: коли необхідно звертатися до лікаря?

Фахівці попереджають, що занадто сильні шуми в кишечнику можуть відображати захворювання, яке приховано розвивається в організмі.

У більшості випадків звуки, вироблені кишечником, є нешкідливими і говорять про працюючому травленні. За словами лікарів, шуми в кишечнику-це ознака того, що орган активний. Його звуки обумовлені так званої перистальтикою, хвилеподібним рухом м’язів, що переносять їжу з шлунка спочатку в тонкий, потім в товстий кишечник і, нарешті, в задній прохід.
У той же час наукові фахівці говорять про таке явище, як гіперперистальтика, що означає Занадто активне виробництво шумів в кишковому тракті. За даними німецького центру дослідження раку, такі звуки іноді можуть вказувати на механічну перешкоду, що заважає стільця проходити належним чином через кишечник. В цьому випадку необхідно обов’язково звертатися до лікаря і обстежитися.

“Зміни шумів кишечника, при яких також спостерігаються зміна звичної роботи органу, кров у стільці або болі в животі, можуть вказувати на розвиток колоректального раку”, – розповіли фахівці.

Якщо названі ними симптоми зберігаються протягом тривалого часу або повторюються, необхідно проконсультуватися з лікарем.