Сидяча робота чи куріння: вчені розповіли, що небезпечніше

Люди, які ведуть неправильний спосіб життя, найчастіше скаржаться на погане самопочуття. Як правило, у всьому виною шкідливі звички та малорухливість. Вчені з’ясували, який фактор все ж таки згубніше впливає на організм.

Дослідники провели експеримент, у якому брали участь понад 122 тисячі пацієнтів. Вони проходили тести на біговій доріжці у клініці Клівленда протягом 23 років. Метою було дізнатись, як фізичні вправи впливають на загальну смертність. У ході дослідження з’ясувалося, що будь-яке навантаження веде до збільшення тривалості життя. Вчені завжди були стурбовані тим, що надто активні тренування можуть сприяти підвищеному ризику ранньої смерті. Проте експеримент показав обернену картину.




Виявилося, що позитивний ефект від фізичної активності спостерігався у всіх вікових групах як у чоловіків, так і у жінок, причому останніх він був більш виражений. Результати порівняння з групою людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, були шокуючими. Це дослідження є унікальним не тільки завдяки величезній кількості піддослідних, але і його об’єктивності: вчені покладалися не на слова пацієнтів про те, наскільки активний спосіб життя вони ведуть, а на тестові показники.

Ось як виглядають результати у цифрах:

  • У малорухливих людей, порівняно з активними, ризик передчасної смерті на 500% вищий.
  • Ймовірність померти від постійного сидіння приблизно втричі вища, ніж куріння.

Люди, які мало тренуються, схильні на 390% вище за ризик ранньої смерті, ніж ті, хто займається фізичною активністю на регулярній основі.