Стало відомо, в чому полягає секрет довголіття японців

Вчені вивчають феномен довгого життя японців з другої половини 20 століття. Докладніше про це розповів керівник Центру вивчення суспільства та здоров’я у Національному центрі досліджень онкології Сеітіро Цугане.

Ні для кого не секрет, що міцне здоров’я японців може для багатьох стати хорошим прикладом. Секрет їхнього довголіття досить простий: є корисну їжу і регулярно займатися фізичними навантаженнями.  Оскільки це морська країна, у  щоденному раціоні довгожителів багато риби та морепродуктів.
Вживання всіляких їх видів, а також водоростей стало для японців чимось повсякденним. Як ми знаємо, у рибі міститься багато жирних кислот Омега-3, йоду та фосфору.  Солодощі японці люблять, але вживають їх у мінімальній кількості. Десерти там несолодкі і низькокалорійні (наприклад, шоколад і мийчі, місцеве морозиво, що виготовляється з рису), але навіть їх замінюють фруктами.

На столі часто можна побачити редьку, капусту, яблука, мандарини, виноград чи диню.  Японія – це країна чаювання. Зелений чай, який люди п’ють протягом дня та перед сном, допомагає подолати старіння та зайву вагу. Чай не калорійний, у ньому містяться антиоксиданти. І, звичайно, регулярна фізична активність.

Японці зробили спорт невід’ємною частиною своєї щоденної рутини. Вранці в будь-якому парку можна побачити багато людей різного віку: від найменших до літніх людей. Вони роблять зарядку, бігають, катаються велосипедом. А ще багато ходять пішки, гуляючи на свіжому повітрі.