Турецькі медики розповіли про користь і шкоду маку для здоров’я

Турецькі медики розповіли про вплив маку на організм людини. Дана культура корисна, але може завдати шкоди здоров’ю чоловіків і жінок через деяких негативних факторів.

Турецьке медіа-видання Sabah опублікувало статтю медиків про вплив маку на чоловічий і жіночий організм. Ця рослина відомо в науковому світі під найменуванням Papaver, його батьківщиною є Середземномор’я. В Індії та Анатолії дану культуру успішно вирощують протягом багатьох років, в Туреччині вона росте, в основному, в Ескішехірі і Афьонкарахісарі.
Корисний мак тим, що містить багато вітамінів, причому, деякі з них беруть активну участь в генерації клітин крові. Ця рослина надає корисну дію на головний мозок і серце, наявний в ньому марганець забезпечує потужну антиоксидантну дію. Багатий мак олеїновою кислотою, містить калій, який нормалізує артеріальний тиск. Мак необхідний для здоров’я шкіри, він забезпечує її пружність.

Разом з тим, надмірне вживання даної культури негативно впливає на свідомість шляхом її пригнічення. Особливо небезпечно давати мак малолітнім дітям. Вживати його в сирому вигляді не рекомендується через можливі наслідки у вигляді нудоти і блювоти. Внаслідок надмірних порцій маку у чоловіків може статися ослаблення еректильної функції. З цієї причини з’являться проблеми при близьких відносинах з протилежною статтю.